0007 Vyšehrad, Chocholovy kubistické domy, Náplavka exteriéry (2-2,5 hod.)

Návštěva národního hřbitova

Vyšehrad je jedno z nejstarších míst v Praze, které od nepaměti hrálo důležitou roli v historii našeho státu, je právem považováno za důležité místo spojené s českou státností. Vyšehrad je místem odpočinku významných osobností našeho národa, je jich přes 600, mezi nimi např. A. Dvořák, K. Čapek, B. Němcová, K. H. Mácha, J. Neruda, A. Mucha, M. Aleš, E. Destinová, B. Smetana a další. Vyšehrad je místem tak trochu tajemným a spjatým s mnoha pověstmi, které literárně zpracoval Alois Jirásek ve svých Starých pověstech českých. Podle pověsti kněžna Libuše ze svého sídla na Vyšehradě věštila budoucí slávu Praze. Povíme si o Horymírovi a Šemíkovi a dalších legendárních postavách, ale také o skutečných osobnostech, kterými byli čeští králové a knížata. Víte jaký kníže a pozdější král založil Vyšehrad? Jakou roli hrál Vyšehrad ve vztahu k Pražskému hradu? Je starší Pražský hrad nebo Vyšehrad? Víte, že na Vyšehradě můžete nalézt pozůstatky královského paláce? Co je to Slavín? A jaké vzácné sochy se to ve vyšehradském parku nacházejí? Jak se jmenuje kostel, který připomíná gotiku, ale gotika to není? A jakým druhem církevní stavby je rotunda sv. Martina? Zájemci mohou nahlédnout do kostela sv. Petra a Pavla (hradí se vstupné, není v ceně). Hřbitov navštívíte s průvodcem (neplatí se vstupné). Po prohlídce Vyšehradu se odebereme k Náplavce, kde bude prohlídka ukončena. Na pražské Náplavce je mnoho stánků s občerstvením. Můžete zde posedět v restauraci na lodi. Nebo odtud vyploupají lodě do Pražské ZOO. Po cestě z Vyšehradu na Náplavku si s průvodcem ukážete ještě některé slavné Chocholovy kubistické domy a Podskalskou celnici. 

Vstupné: neplatí se, prohlídka nezahrnuje návštěvu placených objektů, navštěvuje se hřbitov na Vyšehradě s hroby známých osobností - ZDARMA, popřípadě galerie s modelem Vyšehradu v Cihelné bráně - pokud je otevřeno.

Místo setkání s průvodcem: metro Vyšehrad (trasa C), u východ u z metra na straně ke Kongresovému centru, tj. na straně trasy, která vede z centra města a pokračuje na konečnou zastávku Háje, mapa zde

MHD: při prohlídce se nevyužívá MHD

Místo ukončení prohlídky: zastávka tramvaje Výtoň, mapa zde 

Hledáte spoj MHD v Praze? Doporučujeme plánovač trasy zde 

Zvolte si variantu:

180,00 Kč 240,00 Kč