0011 Seznámení s Prahou a Pražský hrad interiéry (7 hod.) vč. pauzy na oběd

Nejoblíbenější okruh

Cílem této komentované prohlídky s průvodcem je seznámit zájemce s nejvýznamnějšími památkami našeho hlavního města a podrobněji pak s památkami Pražského hradu a významnými osobnostmi našich dějin, zejména s postavou sv. Václava, Karla IV. a dalšími panovníky. Prohlídku začneme u sochy sv. Václava na Václavském náměstí, kde se nacházelo centrum Nového Města, které roku 1348 založil panovník Karel IV., ukážeme si budovu Národního muzea. Z Václavského náměstí se přesuneme metrem a tramvají na Pražský hrad, kde navštívíme některé objekty a všechna nádvoří. Po cestě na Pražský hrad se na chvilku zastavíme ve Valdštejnské zahradě, je-li otevřena (pouze v období od 1. 4. - 31. 10.), na Malé Straně, prohlédneme si umělé krápníky, voliéry s výry, pávy a především budovu Senátu ČR. Na Pražském hradě navštívíme katedrálu sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem, baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Po prohlídce Pražského hradu sestoupíme Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí, přejdeme přes Karlův most, navštívíme Staroměstské náměstí, kde je program ukončen. Ve druhé polovině prohlídky se počítá s pauzou na odpočinek nebo oběd, v blízkosti Karlova mostu.

Vstupné: platí se na místě dle platného ceníku Pražského hradu, tj. plné vstupné pro dospělou osobu 250 Kč, snížené vstupné: děti 6 - 15 let, studenti denního studia do 26 let vč., senioři od 65 let 125 Kč, děti do 5,99 let ZDARMA; rodinné vstupné 500 Kč (platí pro 1 až 5 dětí do 16 let a max. 2 dospělé osoby)

Místo setkání s průvodcem: u sochy sv. Václava na Václavském náměstí, zastávka metra Muzeum, nebo pěšky 5 min. z Hlavního nádraží, průvodce bude "pod ocasem" koně sv. Václava (ne před sochou), mapa zde

MHD: při prohlídce se využívá MHD, s průvodcem pojedete metrem a tramvají na Pražský hrad (jízdenka na 60 min. stojí 32 Kč - plné jízdné, 16 Kč - snížené), ceník zde 

Prosíme, jízdenku si zakupte před prohlídkou. Lze zakoupit i přes mobil. Pošlete sms ve tvaru dpt32 nebo dpt16 (snížené jízdné) na 90206.

Místo ukončení prohlídky: na Staroměstském náměstí, mapa zde

Hledáte spoj MHD v Praze? Doporučujeme plánovač trasy zde 


Zvolte si variantu:

490,00 Kč 590,00 Kč